wszywanie esperalu

Wszywanie esperalu w naszym gabinecie i w domu pacjenta.

W naszym gabinecie Wszywanie esperalu  wykonywane jest przez  specjalistów o długim stażu. Są to dobrze wykształceni chirurdzy  Pacjenci cenią sobie naszych lekarzy, Kultura osobista i profesjonalizm, punktualność higiena i aseptyka. Zabiegi bezbolesne. Tworzymy zgrany zespół niosący pomoc w sposób dyskretny i profesjonalny. Cechuje nas punktualność i rzetelność wykonywanych usług.

Zabieg wszycia esperalu w naszym gabinecie
Zabieg wszycia esperalu

Wszywanie esperalu w znieczuleniu

Zabieg wszywania esperalu wykonujemy w całkowitym znieczuleniu miejscowym. Zabiegi wszywania esperalu są możliwe do wykonania w domu pacjenta i w naszym gabinecie. W obu przypadkach zabieg wszywania esperalu wykonuje chirurg. Pacjent ma zagwarantowaną dyskrecję. Jak wygląda zabieg wszywania esperalu można zobaczyć na filmie i przeczytać na naszej stronie w zakładce jak wygląda zabieg wszycia esperalu

Można obejrzeć film z zabiegu wszywania esperalu wykonywanego w naszym gabinecie na Youtube link do filmu

Pacjenci bardzo często pytają czy można wykonać zabieg wszycia esperalu w domu. Zabieg jest dość prosty i krótko trwa istnieje taka możliwość aby zabieg wykonać w domu u pacjenta. Lekarz przyjeżdża o ustalonej godzinę do pacjenta wyposażony w zestaw do znieczulenia i implantacji esperalu. Zabieg w domu pacjenta jest bezpieczny i nie niesie za sobą innych powikłań jak zabiegi wykonywane w gabinecie.

Wszywanie esperalu – jaki Lekarz wszywa esperal?

Lekarze wykonujący zabieg wszycia esperalu to chirurdzy. Pojawia się wiele osób nie mających kwalifikacji do wykonywania zabiegu więc lepiej upewnić się, ze zabieg wszywania esperalu będzie wykonywany przez lekarza chirurga. W naszym zespole pracują lekarze specjalności zabiegowych chirurdzy. Sam zabieg jest prosty ale może być wykonany nie fachowo i prowadzić do poważnych powikłań.

Niektóre powikłania wszywania esperalu występują niezależnie od fachowości wykonania zabiegu. Należą do nich przede wszystkim nietolerancje leku nazywane przez pacjenta odrzuceniem wszywki lub nie przyjęciem się. W takich przypadkach dochodzi do reakcji tkanek pacjenta na ciało obce jakim są tabletki disulfiramu. W miejscu umieszczenia tabletek tworzy się stan zapalny z wysiękiem żółtawego surowiczego płynu. Na pośladku pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Pierwotnie ledwie wyczuwalny guzek z tabletkami rośnie i staje się bolesny przy ucisku i podczas siedzenia. Często towarzyszy temu nadmierne ucieplenie okolicy pośladka. Niektórzy pacjenci mogą mieć powiększony węzeł chłonny w pachwinie. W przypadku wystąpienia takich objawów po wszyciu esperalu pacjent powinien zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Leczenie początkowo zmierza do utrzymania implantu. Po niepowodzeniu leczenia zachowawczego często trzeba usunąć esperal.

Usuwanie esperalu wyjęcie wszywki

W przypadku powikłań po wszywce lub w przypadku bardzo nasilonych objawów nie pożądanych mogą istnieć wskazania do usunięcia esperalu. Wyjecie tabletek esperalu może też być konieczne w przypadku wysięku z rany utrzymującego się mimo leczenia zachowawczego. Zdarzają się pacjenci, którzy umawiają się na taki zabieg bo chcą przerwać leczenie disulfiramem. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi usuwania esperalu. Taki zabieg najlepiej wykonać przed upływem 3 miesięcy od wszycia esperalu ale zdarza się usunięcie esperalu po dłuższym okresie. Wskazane jest aby pacjent miał ze sobą zaświadczenie o wykonanym zabiegu i znał ilość tabletek jaką chirurg mu wszył. Zabieg usunięcia esperalu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg po nacięciu skóry poszukuje tabletek specjalnymi narzędziami. Trzeba pamiętać, że mimo usunięcia wszystkich tabletek lek rozpuszczony w płynach ustrojowych znajduje się nadal w organizmie. Zalecamy aby po usunięciu esperalu pacjent nie spożywał alkoholu jeszcze przez 2 tygodnie od zabiegu.

Zadzwoń
Dojazd