Usunięcie esperalu

Usunięcie esperalu czy jest możliwe?

Esperal do implantacji a właściwie disulfiram jest lekiem w formie tabletek do implantacji. Tabletki średnicy około 6 milimetrów są sterylne i zapakowane w odpowiednią fiolkę. Podczas zabiegów wszywania esperalu lekarz wykonuje niewielkie nacięcie zwykle na pośladku i umieszcza tabletki.

Tabletki esperalu przez chirurga są implantowane w różny sposób i w różnych ilościach. Zgodnie z zaleceniami producenta leku powinny być implantowane pod powieź mięśnia pośladkowego w ilości zgodnej z zaleceniami czyli 1 tabletka na 10kg masy ciała pacjenta. W praktyce często zdarza się, że lekarze wszywają mniejszą ilość tabletek. Często spotykamy się w naszej placówce, że tabletki są blisko skóry.

O czym warto wiedzieć przed zabiegiem usunięcia esperalu.

Usunięcie esperalu powinien wykonywać chirurg. Często zdarza się, że lekarze, którzy wszywali nie są chirurgami i mówią pacjentowi, że esperalu się nie da usunąć. Z naszych doświadczeń w takich zabiegach wynika, że niepowodzenia usunięcia esperalu zdarza się bardzo rzadko.

Pacjent przed zabiegiem powinien podać informacje ile tabletek miał wszyte, jak dawno był zabieg wszywania esperalu. Dorze jest jeśli pacjent ma ze sobą zaświadczenie o wykonanym zabiegu.

W naszej placówce wykonaliśmy już wiele takich zabiegów pacjentom z Warszawy a nawet z całej Polski.

Czy można usunąć esperal po trzech miesiącach?

Tak można usunąć esperal po trzech miesiącach. Jest to zaieg trudniejszy niż usuwanie esperalu po kilku dniach czy kilku tygodniach. W naszym gabinecie robimy USG pośladka w celu ustalenia rzeczywistej ilości tabletek i ich położenia. Cięcie do takiego zabiegu często jest większe niż w przypadku prostszych zabiegów. Używamy specjalistycznych narządzi w celu lokalizacji tabletek disulfiramu i specjalnej łyżeczki chirurgicznej do ich wydłubania.

Jak wygląda zabieg usunięcia esperalu?

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg zwykle uzyskuje dostęp do wszywki alkoholowej przez bliznę po uprzednim zabiegu. Zdarza się, że pacjent zgłasza się na zabieg usunięcia esperalu już w pierwszych dniach wtedy chirurg jedynie rozwarstwia ranę po wszywce. Po otwarciu rany specjalnymi narzędziami chirurgicznymi poszukuje tabletek. Wyjęcie tabletek dobrze zintegrowanych z tkankami bywa trudne i tu też potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Po usunięciu tabletek rana jest dodatkowo płukana w celu usunięcia potencjalnych okruchów tabletek esperalu. Ranę szyje się lub zostawia otwartą. Pozostawienie otwartej rany stosujemy w przypadku infekcji i ropnej wydzieliny. Czasem po usunięciu esperalu konieczna jest jeszcze dodatkowa wizyta kontrolna.

Usunięcie esperalu można wykonać w naszym gabinecie

Zabiegi wykonuje u nas chirurg z wieloletnim stażem. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Zachowujemy dyskrecję i zapewniamy profesjonalizm.

Chcesz zapisać się na usuniecie esperalu zadzwoń do nas i umów się.tel:666999121

Usunięcie esperalu
Zadzwoń
Dojazd